ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟ - ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ 12 & 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Αιμοπετάλιο - Εθελοντική Αιμοδοσία 12 & 13 Δεκεμβρίου

Σας προσκαλούμε στην Χριστουγεννιάτικη εθελοντική αιμοδοσία του Αιμοπεταλίου την Τρίτη 12 και Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Φιλοσοφικής Σχολής (Γραφείο 301), ώρες 11:00-15:30 σε συνεργασία με το Ε.ΚΕ.Α. Όπως πάντα, η αιμοδοσία μας θα είναι εθελοντική και οι μονάδες αίματος, που θα συγκεντρωθούν, θα διατεθούν για τον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο. Με κάθε μονάδα αίματος μπορούν να σωθούν έως και 3 ασθενείς!

Η αιμοληψία είναι μια ανώδυνη και γρήγορη διαδικασία και πραγματοποιείται από εξειδικευμένο ιατρονοσηλευτικό προσωπικό του Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας (Ε.ΚΕ.Α.).

Παρακαλείστε θερμά να έχετε μαζί σας ταυτότητα και ΑΜΚΑ.

Παράλληλα, θα υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης για την εθελοντική δωρεά αρχέγονων αιμοποιητικών κυττάρων, αλλά και λήψης δείγματος από την παρειά, για την εγγραφή στην Εθνική και Παγκόσμια Δεξαμενή Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών.

Σημαντικό είναι να κλείσετε το ραντεβού σας ηλεκτρονικά ( https://forms.gle/3aN4wT9BQ6dRjYZ57) ή μέσω τηλεφώνου στα 2132146716 και 2132146726 (καθημερινές, 9:00-15:00).

Είμαστε στη διάθεσή σας για την επίλυση οποιασδήποτε απορίας (facebook: Αιμοπετάλιο/aimopetalio,instagram @aimopetalio email: aimopetalio2002@gmail.com).

Σας περιμένουμε!

Με εκτίμηση,