ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

Δευτέρα 03 Ιουλίου 2023
ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

Η κατεύθυνση Μετάφρασης του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ελληνογαλλικές σπουδές στη Λογοτεχνία, τον Πολιτισμό και τη Μετάφραση» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 1ο Θερινό Σχολείο Μετάφρασης με γλώσσες εργασίας γαλλικά-ελληνικά.

Το πρόγραμμα του Θερινού Σχολείου είναι διαθέσιμο εδώ.

Οι εγγραφές στα ολιγομελή εργαστήρια ολοκληρώθηκαν και οι συμμετέχοντες έχουν ενημερωθεί.

Η εναρκτήρια συνεδρία στις 10 Ιουλίου 2023 στο αμφιθέατρο "Ιωάννης Δρακόπουλος" στο κεντρικό κτίριο του ΕΚΠΑ (Πανεπιστημίου 30) είναι ανοιχτή σε όλους.

Το έργο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος "ΕΣΠΑ - Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση".